Народження Червоного Будди
Ідея проекту належить Андрію Гущину. Два роки тому він задумав цикл сюрреалістичних фоторобіт, щоб проілюструвати деякі свої поетичні тексти. Для втілення задуму йому був потрібений професійний фотограф-однодумець. Спочатку ним стала Ірина Роїк, в співавторстві з якою в Одесі була створена серію фоторобіт….
Згодом цю роль взяв на себе київський фотограф Олег Сошко.
На виставці представлено близько 30-ти фотографій та художніх творів, що об'єднані спільним міфологічним і символічним змістом. Особливий акцент зроблено на дослідженні жіночої сутності в традиційно чоловічих архетипах. «Спочатку я думав зробити окрему фотовиставку.
Але Микола Сологубов, спостерігаючи за народженням деяких фото-сюжетів (серія «Показ» створювалася в майстерні Сологубова) і беручи участь в обговореннях, сам взявся за пензель. Таким чином виникла синергія.
Сюжети були розкриті в живописній та фотографічній техніках. На певному етапі стало очевидно, що живопис і фотографія доповнюють один одного і в комбінації дозволяють повніше реалізувати задум », - пояснює Андрій Гущин.
В центрі експозиції - картина Миколи Сологубова «Червоний (а) Будда» Їй корелює фоторобота Гущина / Сошка з такою самою назвою. Про різноманіття міфологічних та архаїчних сюжетів творів свідчать їх назви: «Дульцінея Кіхот», «Рожева пантера», «Людина і його фантазми».
Автори експериментують, намагаючись досягти ілюзорного, сюрреального ефекту шляхом парадоксальних зіткнень пейзажу і героя, образу та одягу, освітлення та міміки. Пройти вузькою межю, що відокремлює Палеоліт від Зоряного шляху - ось завдання справжнього митця.
Виставка експонуватиметься з 21 червня по 03 липня 2017 р. в Національному музеї Тараса Шевченка.
Запрошуємо на виставку з 21 червня по 3 липня. Вхід вільний.