Покривний матеріал на допомогу дачникові
Давно в якості покривного матеріалу городники використовують чорну плівку.
Вона добре утримує тепло, сприяю швидкому прогріванню грунту, але не пропускає вологу і повітря. При сильному сонячному світлі рослини під нею перегріваються, а відсутність вентиляції призводить до розвитку цвілі і гнилі.
Виробники випускають двобарвне плівку, яка захищає рослини від перегріву. Нижній шар такої плівки чорного кольору, а верхній білого. Чорний колір не дає рости бур'янам, а білий відбиває сонячні промені.
Агроволокно
Широке поширення останнім часом в сільському господарстві отримав нетканий покривний матеріал (агроволокно). Призначення таке ж, як у двокольорового плівки.
Це екологічно чистий, легкий матеріал. Він пропускає повітря і воду на відміну від плівки. Захищає розсаду від заморозків до -5 ° С (не які види до -7 ° С). Використання агроволокна прискорює процес дозрівання на 2-3 тижні, і збільшує врожайність на 20-30%. Легко зшивається та склеюється.
Тонке біле агроволокно (15-25 г / м² пропускає до 90% природного світла. Агроволокном накривають висаджену в грунт розсаду для захисту від заморозків (до -2 ° С), шкідників. Під покривним матеріалом грунт швидше прогрівається, створюється хороший мікроклімат, що дозволяє рослинам швидше рости. В основному використовується для вирощування: ранньостиглої капусти, салату, редиски, розсади огірка, кабачка, баклажана, перцю, помідорів, дині і т. Д.
Довговічний, при правильному зберіганні може використовуватися 3-4 сезону. Випускається різної щільності і кольору, в залежності від цілей використання. Агроволокно, як і плівка, буває двоколірним. Низ – чорний, верх – білий, це новинка.
Як працювати з покривним матеріалом
Щільне біле агроволокно (30-40 г / м²) натягується на дуги або каркас (на зразок невеликого парника) для захисту рослин від шкідників і несприятливих погодних явищ, а також для створення під ним хорошого мікроклімату.
Щільний чорний матеріал (від 50-60 г / м²) призначений для боротьби з бур'янами (мульчирующий шар). Не пропускає світло, тому бур'яни гинуть. Вода, повітря, рідкі мінеральні добрива добре проходять крізь цей матеріал.
Дозрілі плоди в будь-яку погоду залишаться чистими. Під покривним матеріалом грунт не потрібно рихлити, так як кірка на ній не утворюється. Хороша вентиляція запобігає появі цвілі і гнилі. Знімається на зиму.
Конуси для молодих дерев, а також чохли для троянд і чагарників виготовляють з білого покривного матеріалу (80 г / м²). Вони захищають рослини від заморозків, шкідників, палючого сонця. Мульчуючи чорні квадрати (до 120 г / м²) з агроволокна призначені для боротьби з бур'янами навколо дерев і чагарників. Їх не потрібно знімати на зиму, вони захистять рослини від заморозків.
Устаткування грядок
• На підготовлену грядку розстеляють агроволокно і добре фіксують краї за допомогою важких предметів. Потім відзначають місця для висадки рослин, дотримуючись відстань, необхідне для різних культур і роблять в них хрестоподібні прорізи. У ці прорізи садять підготовлену розсаду. Полив здійснюється безпосередньо через покривний матеріал.
• Визначити верх і низ однотонного покривного матеріалу.
Як визначити де верх, а де низ у однотонного покривного матеріалу? Це не складно:
Гладка сторона на якій тиснення і є верх, нижня злегка бархатиста. 2. Налийте воду, матеріал пропускає воду зверху вниз. Майте на увазі, новий покривний матеріал може не відразу пропускати воду, і вона може накопичуватися на поверхні.
Використання в ландшафтному дизайні
Крім використання широких можливостей цього матеріалу для створення клумб, його можна використовувати для оформлення доріжок в саду і городі. Застосовують чорне щільне агроволокно, спочатку доріжку очищають від верхнього грунту, потім укладають покривний матеріал, а зверху засипають його щебнем, керамзитом, гравієм і т. Д. На доріжки не буде калюж, так як вода вільно пройде через агроволокно, а бур'яни не зможуть рости без світла.