Архідея

Конкурс «Ревіталізація прибережної території річки Либідь»

14 липня у Будинку архітектора у Києві завершився перший тур конкурсу «Ревіталізація (відновлення) прибережної території річки Либідь» та церемонія нагородження учасників. За результатами першого туру конкурсу переможцем став проект створення інноваційного технологічного парку на березі річки, автори якого отримали іменний грошовий приз від ТМ Ceresit у розмірі 10 тис. грн. Окрім того, відібрано ще три колективи-фіналісти, які змагатимуться у другому турі конкурсу.

Автори проекту-переможця першого туру запропонували змінити геометрію річки Либідь, створити монорельсову оглядову дорогу вздовж русла, наявні ж труби теплотраси архітектори пропонують оздобити дзеркальним матеріалом, як у відомої скільптури у Чикаго: “Основною цікавою можливістю дістатися до місця та точки тяжіння та інтересу вважаю створення монорельсової оглядової дороги, яка дасть можливість проїхати вздовж річки Либідь, побачити з висоти пейзажі, місто та вийти прямо у центрі комплексу. (...)


2f3852512317fa4ce_01

При реконструкціі труб оздоблювальний матеріал вибрати максимально дзеркальною поверхнею, щоб був задіяний эфект дзеркала, як у фокусах. Коли дивишся на дзеркальню поверхню, виникає ефект погляду «наскрізь» предмету. Це дає змогу нівелювати помітність труб. Приклад – скульптура в Чикаго”, - йдеться у пояснювальній записці проекту-переможця.


chikaho_pryklad_01

Окрім того, 2 жовтня 2017 року буде проведено другий тур конкурсу, остаточні переможці якого, спільно з представниками Національної спілки архітекторів України, Фонду "Наша Либідь", головного архітектора Києва та спеціаліста Хенкель Баутехнік (Україна) увійдуть в робочу групу, яка працюватиме над втіленням фінального проекту в життя.


lybid_2_01

“Питання відновлення річки Либідь - це питання збереження історичної спадщини столиці України. Компанія і надалі всіляко допомагатиме ініціативі, у тому числі з технічними рішеннями щодо реалізації проектів”, - зазначив генеральний директор компанії Хенкель Баутехнік (Україна), Володимир Соха.


lybid

Річка Либідь - зона екологічного лиха


_0907784_01

Три роки тому киянин Семен Поломаний  отримав спеціальний приз у міжнародному архітектурному конкурсі CANactions-2014 за концепцію відновлення мережі річок та зелених ландшафтів Києва, що мала назву Revival of the Green Material and Blue Arteries. 


331866b930538d841804d981eb0592f7_01

Нагадаємо, конкурс проводиться Фондом "Наша Либідь" за підтримки Національної спілки архітекторів України і Департаменту містобудування та архітектури КМДА з метою відновлення екосистеми річки Либідь у м. Києві, що знаходиться в стані екологічного лиха. Спонсорами архітектурного конкурсу виступили компанія Хенкель Баутехнік (Україна) та її бренд Ceresit.

 

 

Наверх
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK