Архидея

Секс, смерть, любов, робота, політика? Що важливо?

Запрошуємо вас на прес-брифінг та вільне спілкування з нагоди відкриття виставки «Що важливо» про та за участі художників із синдромом Дауна.

Виставка задумана як діалог між художниками з та без синдрому Дауна на теми, які хвилюють людей із синдромом Дауна. А насправді, хвилюють і всіх нас. Відвідувачі побачать спільні роботи українських митців, створені в партнерстві із людьми із синдромом Дауна, роботи німецьких митців із синдромом Дауна та українських художників. 

Любов, секс, смерть чи політика? «Що важливо» — для людей з/без синдрому Дауна?  Перша в Україні мистецька виставка про та за участі людей з синдромом Дауна відбудеться в Києві, в креативному просторі Izone з 19 жовтня по 8 листопада. Виставка є частиною проекту інклюзії в культурі, ініційованого Goethe-Institut в Україні у партнерстві з дослідницьким проектом TOUCHDOWN 21 та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. Партнером також виступають ВБО «Даун Синдром» та креативна спільнота IZONE.
Кураторки проекту Лізавета Герман та Марія Ланько відібрали понад 40 робіт, що були створені сучасними українськими митцями за останні 20 років, а також проекти, створені в партнерстві з людьми із синдромом Дауна.
У межах проекту художники Станіслав Туріна та Катерина Лібкінд, за допомогою партнерів з Німеччини з проекту TOUCHDOWN 21, кілька місяців взаємодіяли з людьми із синдромом Дауна, щоб з’ясувати, що їх хвилює найбільше. Саме на ці теми розмірковують художники, чиї роботи представлені на виставці. Люди із синдромом Дауна виступили співавторами частини творів.


На виставці також представлені арт-об'єкти з Німеччини: роботи художників із синдромом Дауна та серія фотопортретів від Бріт Шилінґ.
Зокрема, відвідувачі побачать відеороботу — акторську читку за сценарієм, написаним українським актором із синдромом Дауна Олександром Стешенком.
Гості виставки зможуть побачити роботи сучасних українських художників, таких як Андрій Сагайдаківський, що створює живописні картини на полотнах і килимках. А також яскраві роботи Мирослава Ягоди та Алевтини Кахідзе, для якої мистецтво є засобом примиритися з проблемами та незручностями у власному житті.

Прес-брифінг відбудеться у п’ятницю, 19 жовтня, о 16:30 в креативному просторі IZONE, (вул. Набережно-Лугова, 8). 
Ви зможете поспілкуватися із:
●    Катаріною Ґьоріґ, референткою з питань культурних і освітніх програм Goethe-Institut в Україні.
●    Лізаветою Герман та Марією Ланько, мистецтвознавками та співкураторками виставки
●    Катєю де Браґанца, доктором біології та гентетики людини, керівничкою науково-дослідницького проекту TOUCHDOWN 21
●    Ганною Сапон, учасницєю проекту із синдромом Дауна
О 17:00 відбудеться урочисте відкриття виставки.
Перформанс Стаса Туріни «Смачно-не смачно». Просимо принести 2 продукти чи страви. Одну, яка вам смакує, інша – ні. Спільне частування розпочнеться о 18.00

Просимо зареєструватися тут: https://docs.google.com/forms/d/16n8jnp4erDPz7UzOf-poq-pFfvpYDXmbG0TzyzMRuC8/edit 

Додаткова інформація: Наталя Красненкова 067 465 54 26, krasnenkova@prhouse.com.ua
Тетяна Андрусик,  063 774 26 98 tetianaandrusyk@gmail.com 
***

 

 

 

Наверх
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK