ДИТЯЧА КІМНАТА В ЕКОСТИЛІ
Безпечний і комфортний простір – головне, чим повинні керуватись батьки, беручись за дизайн дитячої кімнати. Якщо і є якесь стильове рішення, яке найкраще сприяє цій меті, то це екостиль.
Екостиль в інтер`єрі
У чому ж полягає привабливість цього напряму в оформленні інтер’єрів дитячих кімнат? Це безпека для здоров’я дитини, розвиток дитини в гармонії з природою, виховання в неї бережного ставлення до екології, заспокійлива атмосфера, свобода руху, стимулювання до творчості, а також універсальність екостилю – однаково підходить для дітей будь-якого віку та статі.
Простота форм і мінімалізм
Основні риси екостилю
- Багато світла, повітря і простору
- Простота форм і мінімалізм
- Використання натуральних матеріалів
- Нейтральна природна палітра
- Hand made і природний декор
- Можливість облаштувати живий куточок – з кімнатними рослинами, акваріумом тощо.
Розповімо детальніше про втілення цих стилістичних принципів у контексті оформлення сучасної дитячої кімнати.
Сучасна дитяча кімната
Світло і простір
У дитячій кімнаті повинна панувати атмосфера відкритості й свободи, у якій дитина вільно почуватиметься, духовно і творчо розвиватиметься та матиме простір для активних розваг. Як правило, під дитячу відводять найбільшу з кімнат квартири, з панорамними вікнами. Меблі повинні бути максимально простими і лаконічними, без зайвих оздоблень. Екостиль любить мінімалістичність. Для обробки основних поверхонь вибираємо прості способи, наприклад найпростіше фарбування стін і стель.
Використання натуральних матеріалів
Натуральні матеріали
В обробці поверхонь, умеблюванні й декорі діє один принцип – використання переважно натуральних матеріалів і відмова від пластику, синтетичних тканин тощо.
Стіни і стеля. Для оздоблення стін в екодитячій підійдуть паперові, флізелінові шпалери, пробкове покриття, а також обробка поверхні за допомогою фарбування.
У пригоді неодмінно стане стійка до миття матова латексна фарба для стін і стель Śnieżka EKO Plus, яка є екологічно безпечною та паропроникною. Екологічність фарби підтверджено згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 14024.
Крім очевидних екологічних переваг, Śnieżka EKO Plus вирізняється легкістю в експлуатації та якісною обробкою поверхонь. Зокрема, фарбу легко наносити, вона не залишає смуг на поверхні і має економний розхід до 14 м2/л. А ще забезпечує відмінну покривну здатність і стійкість кольорів.
Матова фарба для стін та стель стійка до миття
Підлога. Серед екологічних оздоблювальних матеріалів – паркетна дошка, натуральний лінолеум і, звісно, дерево, покрите лаком. При цьому не рекомендують застеляти підлогу великим килимом із ворсу, оскільки він лише збирає бруд і пил. Допустимі невеликі килимки з натуральних волокон (бавовни, шерсті) біля ліжка чи столу.
Текстиль і декор також вибираємо з екологічних матеріалів. Подушки, фіранки (штори), постільна білизна винятково з органічного льону і бавовни. Гармонійним доповненням екотематики будуть мішки з паперу чи бавовни, плетені та в’язані кошики, в яких дитина зможе зберігати свої іграшки. До речі, іграшки з екоматеріалів, як-от джут, бамбук, льон, також стануть елементом інтер’єру.
Текстиль і декор з екологічних матеріалів
Природна колірна гама
Основні кольори в екоінтер’єрі дитячої кімнати – це спокійні тони, які трапляються у природі – небесно-блакитний, білий, бежевий, коричневий, теракотовий, пісковий, зелений, оливковий, світло-жовтий та інші природні відтінки. Яскраві акценти розставляємо за допомогою меблів, подушок, інших предметів текстилю та декору.
Ігрова зона в екостилі
Ігрову зону в екостилі гармонійно доповнять підвісний гамак, палатка або вігвам. Також можна обладнати спортивний куточок за допомогою турніка чи мотузкової драбини.
Декоративні елементи завжди виглядають виграшно
Декоративні елементи
На чистому, однотонному тлі виграшно виглядатимуть картини, фото пейзажів, флори і фауни. Дитина сама може долучитися до оформлення своєї кімнати. Її малюнками можна оздобити стіну.
Упевнені, малюкам сподобається дитяча кімната в екостилі!