Новий реалізований інтер'єр від українського дизайн-бюро Lauri Brothers
Мінімалізм в сучасному розумінні не стільки є історією про аскетичність, скільки демонстрацією грамотного вміння ці акценти розподіляти по приміщеннях. Саме за цим принципом був оформлений і новий проект студії Lauri Brothers - простора квартира на 140 м2.
фото: Сабухі Новрузов
Відпочатку це були дві суміжні квартири, згодом об’єднані в одну. Замовники - сімейна пара. Здебільшого їхній запит полягав у тому, аби створити мінімалістичне просторе житло без зайвих деталей чи нагромадження масивних шаф. Квартира знаходиться в Києві, в ЖК RiverStone, і з основних зон має вітальню, об’єднану з відкритим простором кухні, а також велику мастер-спальню і гостьову кімнату, котра в майбутньому може перетворитись на дитячу.
фото: Сабухі Новрузов
Вітальня проєкту - яскравий приклад того, який художній потенціал можна виявити в утилітарних та на перший погляд навіть “незручних” деталях, якщо поставитись до них з належною увагою і творчо підійти до роботи. Тут такою деталлю стала “рідна” шліфована бетонна колона, що поділяє простір вітальні умовно навпіл. Так, дизайнери перетворили її з незручно розташованого бар’єра на сенсотворчу ланку інтер’єру: саме ця колона тепер розмежовує зону відпочинку та робочий простір зі столом, що ніби “виростає” з великого стелажа - єдиної відкритої системи зберігання, на якій наполіг замовник.
фото: Сабухі Новрузов
Колона не мала б такої провідної візуальної ролі, аби не грамотно підібрані до неї вмеблювання та декор. Найефектнішою кольоровою плямою в композиції вітальні став модульний диван від компанії Interia - модель Pearl, виконана в оббивці смарагдового відтінку. Диван ніби огинає бетонну колону, перетворюючи її з простого фізичного бар’єру на своєрідну опору місця відпочинку. Лофтову текстуру шліфованого бетону (єдина деталь в такому стилі на весь проєкт) акцентують також ефектні картини шведської студії Criss Bellini, розташовані з обох боків колони.
фото: Сабухі Новрузов
Кухня виконана в більш стриманому стилі. Замовники полюбляють готувати, тому просили про велику робочу поверхню і достатню кількість простору. Lauri Brothers зробили посеред кухонної зони масивний острів, оздоблений фактурною темною плиткою Inalco, що імітує кам’яну текстуру з контрастними білими прожилками. Стільці для барної і розташованої поряд обідньої зон дизайнери обрали в компанії Gia room.
фото: Сабухі Новрузов
Аби кухонний гарнітур і сервант не порушували атмосферу світлого мінімалізму та композиційно не конфліктували з акцентним островом, їх зробили в матовому білому кольорі, що ніби “розчинив” поверхні в нейтральному фоні. У власних проєктах Lauri Brothers неодноразово демонстрували свою любов до вибудови різних сценаріїв акцентної підсвітки - так і тут: у вечірній час доби за рахунок світлових смуг і підсвічування зон зберігання можна створити унікальне освітлення приміщень, що пасувало б під настрій.
фото: Сабухі Новрузов
Коридорний простір за рахунок використання лаконічної фурнітури шаф і дверей прихованого монтажу виглядає суцільно білим, вкрай мінімалістичним простором. Одна з таких дверей веде до мастер-спальні. Її інтер’єр оформлений стримано, без яскравих кольорових забарвель. Єдиними зональними акцентами є кутовий фрагмент стіни, оздоблений шпоном горіха, а також туалетний столик з великим дзеркалом, який також можна використовувати як додаткову робочу зону.
фото: Сабухі Новрузов
фото: Сабухі Новрузов
Безпосередньо з приміщення спальні можна потрапити до хазяйського санвузла. За рахунок достатньої площі тут вдалося розмістити як простору душову кабіну, так і ванну. Загалом інтер’єр санвузла справляє враження вивіреної чорно-білої композиції з кубічних масивів, де-не-де також акцентованих теплим світлом. Стильний, мінімалістичний, привабливий своєю лаконічністю - як і весь проєкт River Stone загалом.
Текст: Дарина Карапетян
фото: Сабухі Новрузов
фото: Сабухі Новрузов
фото: Сабухі Новрузов
фото: Сабухі Новрузов